برای افزایش باروری چه باید خورد؟

برای افزایش باروری چه باید خورد؟


زینک یا همان روی تأثیر مثبتی روی کیفیت اسپرم و تولید تخمک دارد. برای بهره‌مند شدن از روی، تخم مرغ، آرد گندم سیاه و تخمه‌ی آفتاب گردان میل کنید.

 باروری

 

قطعاً حس مادر یا پدر شدن بسیار شیرین است و خیلی‌ها آرزو دارند هر چه زودتر فرزندی در آغوش بگیرند. اگر شما هم برای بچه دار شدن لحظه شماری می‌کنید و می‌خواهید خداوند فرزند سالمی به شما ببخشد از مصرف مواد غذایی زیر غافل نشوید.

مواد غذایی معرفی شده در این مطلب کوتاه قدرت باروری شما را بالا می‌برد. با ما همراه باشید.

 

محصولات لبنی کامل

زن‌هایی که روزانه محصولات لبنی کامل مانند یک فنجان بستنی یا ماست چرب یا 1 تا 2 انس پنیر می‌خورند در مقایسه با زن‌هایی که فقط محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی مصرف می‌کنند شانس بیشتری برای بچه دار شدن دارند. اگر می‌خواهید بچه دار شوید روزانه حتماً یک فنجان از محصولات لبنی کامل در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید.

 

سیر

سیر حاوی سلنیوم است که خطر سقط جنین را کاهش می‌دهد و قدرت باروری مردها را بالا می‌برد. سیر همچنین سرشار از ویتامین B6 است که نقش موثری در تنظیم هورمون‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. پس شک نکنید و این ماده‌ی غذایی را نیز وارد برنامه‌ی غذایی‌تان بکنید. برای رفع بوی بد آن نیز می‌توانید از جعفری استفاده کنید. جویدن جعفری بوی سیر را کاهش می‌دهد.

 IMG14322621

سس گوجه فرنگی

لیکوپن ماده ای است که در گوجه فرنگی وجود دارد و تعداد منی دانه ها را افزایش می‌دهد و از ابتلا به سرطان نیز پیشگیری می‌کند.

زینک یا همان روی تأثیر مثبتی روی کیفیت اسپرم و تولید تخمک دارد. برای بهره‌مند شدن از زینک، تخم مرغ، آرد گندم سیاه و تخمه‌ی آفتابگردان میل کنید. از این گذشته مصرف انجیر و شکلات سیاه را نیز در کنار این مواد غذایی فراموش نکنید

 

 ماهی آزاد

 مصرف ماهی آزاد، تن، و ماهی ساردین که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند کیفیت اسپرم را بالا می‌برند و به این ترتیب قدرت باروری مردان نیز بیشتر می‌شود. محققان به همه‌ی مردانی که نگران قدرت باروری خود هستند توصیه می‌کنند که ماهی‌های سرشار از امگا 3 را وارد برنامه‌ی غذایی خود کنند.

theme